Formelės “Eglutės”

Kai artėja žiema, o su ja Kalėdos ir Naujieji Metai daugiau laiko praleidžiame virtuvėje kepdami pyragus, keksiukus, tortus ir spurgas. Visi namai pakvimpa cinamonu, imbieru, vanile, mandarinais. Išmeginame močiučių ir mamų receptus, ieškome ir kažko naujo, nebandyto.

Eglutės, snaigės, besmegeniai, elniai “nutupa” ant mūsų kepinių. Kepinių dekoravimui naudojamos formelės su stūmikliais, išpjovikliai, nuspalvinimui maistiniai dažai.

Formeles rasite čia: http://bit.do/egluciu-ispjovikliai-formeles. Formelių eglutėms gaminti rinkinį sudaro 3 vnt. Pavyzdžiui, mažas eglutes galima įsmeigti į iškeptus keksiukus.

Formelių pagalba iš cukrinės masės išpjautos eglutės.

Cukrinės masės receptas:

550 g pudros
1 nubrauktas šaukštas želatinos
3 šaukštai dirbtinio medaus
100 g krakmolo,
5 šaukštai aliejaus,
6 šaukštai vandens.

Vandeniu užpilti želatiną ir palikti išbrinkti. Pudrą persijoti, truputį atidėti į šalį. Krakmolą taip pat persijoti ir sumaišyti su pudra. Išbrinkusią želatiną ištirpinti, į ją supilti medų ir aliejų, sumaišyti. Pilti į pudros krakmolo mišinį ir suminkyti, jei masė gaunasi skystoka - pridėti tos, kur buvo į šalį atidėta. Gautą masę galima iš karto naudoti arba susukus į maišelį laikyti šaldytuve. Puikiai nusidažo maistiniais dažais. Eglutes galite nudažyti žalia spalva.

Originalius kepinius pagaminsite įvairioms progoms: Kalėdoms, Naujiems Metams.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą